איך מדבירים בדים מבלי לגרום לנזק?


מזיקים או מקקים המתנחלים בתוך בדים יכולים לגרום נזקים בלתי הפיכים לרכוש ולפגוע בצורה דרמטית באיכות החיים. הבעיה האמיתית היא שקשה לזהות את נוכחות המזיקים, עד לשלב בו הם כבר מספיקים להתרבות ולהתפתח. בעיה נוספת היא חוסר מודעות לצורך בהדברה. המזיקים הקטנים יכולים להתחפר בתוך מזרונים ולהישאר שם חודשים ארוכים עד שנשים לב לקיומם.

המאפיין המשותף להדברת בדים בא לידי ביטוי בצורך לשמור על חומרי הגלם. במילים אחרות, אפשר להיפטר ממזיקים וחרקים המתנחלים בתוך מזרונים או בדים אחרים כל עוד מקפידים על פעולות מנע. אין סיבה לרסס ללא היכר את הבדים בחומרים רעילים או להוציא אותם מכלל שימוש.

כדאי להתאזר בסבלנות ולבצע קודם כל את הפעולות הבאות:

 1. אחסנו רק בגדים ובדים נקיים שעברו כביסה
 2. הוציאו בדים ישנים לאוורור מדי תקופה מסוימת
 3. ארזו בדים שאינם בשימוש בתוך ניילון פוליאותילן אטום
 4. אחסנו את הבדים במקומות מוארים ומאווררים ככל האפשר
 5. השתמשו בטיפול מקצועי של איוד בגז לצורך הדברת חפצים רגישים

האם יש הבדל בין הדברת מיטות וכריות?

באופן עקרוני נדרשת התאמה בין סוג ההדברה לבין סוג הבד. מצד שני, יש פעולות המשותפות כאמור לכל סוגי הבדים. מזיקים, חרקים ומכרסמים מגיעים לכל מקום והם נפוצים גם בבית וגם במשרד, במפעל, בעסק או במחסן. הטיפול בהם מחייב בראש ובראשונה זיהוי של מקור הבעיה. אין להתפשר על הדברת התסמינים בלבד ולכן חשוב לעקוב אחר נוכחות המזיקים לאורך זמן.

טיפ נוסף לצורך הדברה בבאר שבע יעילה של בדים הוא להשתמש בכלים העומדים לרשות אנשי מקצוע. במידה ואתם לא מצליחים להיפטר מהמזיקים, פנו מוקדם ככל האפשר לחברות העוסקות בתחום. כך תחסכו את עוגמת הנפש וגם תמנעו החמרה של המצב.

צרו קשר עכשיו
08-3760106
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  ריקו הדברות
  יצחק רגר,באר שבע 8489512
  08-3760106
  contact@ricoexterminator.co.il
  קצת עלינו
  ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
  Top