איך מטפלים בפרעושים בשטיח?

אתם שמים לב שהכלב או החתול שלכם מתחילים להתגרד באופן תכוף. לאחר מכן אתם מעיפים מבט מבעד לשטיח – ונדהמים לגלות שיש לכם ממש מושבה של פרעושים בשטיח, וכמובן גם על חיית המחמד שלכם. מכאן, אפשר אף להניח שיש פרעושים במקומות נוספים ברחבי הבית, והם כמובן לא ייעלמו מעצמם. חשוב מאד להבין, מהם הצעדים שנוקטים במידה והופיעו פרעושים בשטיח שלכם ובשאר אזורי הבית, ואיך אפשר להעלים אותם לצמיתות.

כל הצעדים שבהם נוקטים לטיפול בפרעושים בשטיחים

טיפול בחיית המחמד - קודם כל, מטפלים בחיית המחמד, שמהדם שלה ניזונים הפרעושים. יש לנקות אותה היטב ולרחוץ אותה עם שמפו ועם סבון ייעודיים לטיפול בפרעושים. יש לסרק את הפרווה שלהם, וכן יש לעשות שימוש באמפולות מיוחדות למריחה על העורף (בכדי שהכלב או החתול לא יוכלו לגעת בטעות עם הלשון בחומר, שהוא רעיל). אם מדובר בחיות שמסתובבות בחוץ – כדאי לשים לב שהן לא פוגשות בחיות רחוב עם פרעושים בעצמן.

ניקוי השטיח - השלב הבא הוא לבצע ניקיון מלא לפרעושים אשר בשטיח. במידה ויש פרעושים בשטיח, יש להתחיל בשאיבה של השטיח, בכדי לטפל בגל הראשוני. לאחר מכן, מזמינים שירות מקצועי של ניקוי שטיחים, שכן יש להניח שגם צריך לכבס היטב את השטיח שלכם. שימו לב כי אם יש פרעושים בשטיח אחד בבית – כדאי לטפל גם בשטיחים אחרים בבית שאפשר והם נגועים בפרעושים.

הדברה - השלב הבא הוא לבצע הדברה מלאה לבית כולו, אם כי כאן הדבר תלוי בכמות הפרעושים שנמצאה. אם היו מעט פרעושים בשטיח ומעט על הכלב – אפשר לעצור כאן. אם הכמות היא גדולה, כדאי לשקול בחיוב גם הדברה בבאר שבע, כדי לטפל בכל יתר הפרעושים שאולי עוד מסתתרים ברחבי הבית.

יש לזכור שהפרעושים מהווים מטרד רציני מאד – הם מציקים מאד לכלבים ולחתולים, ולטווח הארוך הם גם יכולים להזיק לבני האדם. לכן, אם זיהיתם פרעושים בשטיח שלכם, יש לטפל בכך בהקדם האפשרי.

צרו קשר עכשיו
08-3760106
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  ריקו הדברות
  יצחק רגר,באר שבע 8489512
  08-3760106
  contact@ricoexterminator.co.il
  קצת עלינו
  ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
  Top