הדברה אקולוגית כיצד זה נעשה?

השימוש בחומרי הדברה כימים ומסוכנים הוא קורח המציאות בתקופה זו. משאביו המצומצמים של כדור הארץ צריכים לספק את צרכייהם של מליארדי אנשים בכל העולם, כאשר החקלאות המודרנית מתקשה לעמוד בקצב הגידול של אוכלוסיית כדור הארץ.

לכן, מומחי הדברה בכל העולם מתפחים חומרים כימים מסוכנים שכל תכליתם היא להבטיח שהיבולים החקלאיים לא יפגעו כתוצאה ממכרסמים, זוחלים, עופות או מחרקים שונים. הבעיה בחומרים האלו שהם גם לא הכי בריאים לסועד האנושי והשפעתם המצטברת עלולה להיות הרת אסון.

מעבר להשפעה הבלתי חיוביות על הבריאות האנושית, חומרי ההדברה הכימים פוגעים פגיעה אנושה גם באיכות הסביבה. שאריות חומרי הדברה מחלחלות אל מי התהום, מזהמות את מקורות המים ומשבשות את האיזון האקולוגי.

בשנים האחרונות, עם התגברותו של הטרנד הבריאותי והאקולוגי החלו מדענים שונים לפתח חומרי הדברה שמצליחים להגן על היבולים החקלאיים מבלי לעשות שימוש בחומרים כימים.

כיצד זה נעשה?

כמעט לכל בעל חיים בטבע יש אוייב מושבע. הנחשים אוכלים את העכברים ונאכלים על ידי עופות דורסים או נמיות. כך שאם נוכל להכניס שינוי זעיר באיזון האקולוגי באזור מסויים נוכל להתגבר כמעט לחלוטין על איום הנובע מבעלי חיים מסויימים.

שיטת הדברה זו נקראת גם הדברה ביולוגית והיא נעשתה בשנים האחרונות לבון-טון בעולם ההדברה האקולוגית כאשר יותר ויותר משקים חקלאיים מאמצים אותה. זה אמנם פוגע בכמות הסופית של היבולים משום ששיטה זו עדיין לא יעילה כמו ההדברה הכימית, אבל זה כל הזמן הולך ומשתפר. אם לפני מספר שנים ההינו צריכים משכן טבעות אירוסין על מנת לרכוש תוצרת חקלאית אורגנית, הרי שכיום המחיר נגיש הרבה יותר ולאור העליות החדות בעלות הירקות והפירות המחיר של התוצרת האורגנית והלא מרוססת כבר פחות או יותר דומה לזו של התוצרת הרגילה.

שיטה נוספת שמסייעת לאדם להתגבר על בעלי החיים שמנסבים לחלוק עמו את היבול היא באמצעות שימוש בגלי קול בתדר שהאדם לא יכול לשמוע. האדם אמנם לא מסוגל להקשיב לרעש, אך בעלי חיים בעלי שמיעה חדה במיוחד (כמו חולדות, עכברים ועטלפים) ממש לא מסוגלים לחיות בקרבת הרעשים האלו ומעדיפים להתרחק מהשדות או מהמטעים שבהם מופעל הרעש.

צרו קשר עכשיו
08-3760106
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  ריקו הדברות
  יצחק רגר,באר שבע 8489512
  08-3760106
  contact@ricoexterminator.co.il
  קצת עלינו
  ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
  Top