הדברה ביולוגית בסביבת הבית

הדברה והגנה מפני מזיקים מהווה כיום תחום מרכזי בעולם הבית והגינון, שכן אף אחד אינו מעוניין למצוא בבית או בגינה שלו תיקנים, עכברים ומזיקים כאלו ואחרים, אשר חלקם עשויים להיות אפילו ארסיים וקטלנים ממש. כך, פותחו במהלך השנים שיטות שונות ורבות להדביר ולמגן את הבית הפרטי שלנו בפני כל אותם מזיקים, שיטות אשר ברובן הינן כימיות – עושות שימוש בחומרים כימיים ורעלים כאלו ואחרים, אשר "מטהרים" את הבית וסביבתו מפני כל אותם בעלי חיים בלתי רצויים, ומעניק לנו את האפשרות לישון בשקט בלילה בלי לדאוג לעכבישים, ג'וקים וכד'.

כמו בכל תחום אחר בו עושים שימוש בחומרים וכימיקלים רעילים, גם בתחום ההדברה קיימות סכנות רבות ושונות, במיוחד כאשר מדובר בהדברת הבית ואזור המחייה שלנו. אנשים רבים חוששים, ובצדק, מהדברה מסורתית באזורים הרגישים יותר דוגמת המטבח, חדרי ילדים וחדרי שינה, כאשר אפילו במקרים בהם אנו מדבירים בגינת הבית, קיים חשש מסוים כי אותם חומרים רעילים יחדרו לבית ויסכנו אותנו, את ילדינו ואת חיות המחמד שלנו.

מסיבה זו, כמו ממגוון סיבות רבות נוספות, פותחה טכנולוגיה המכונה בשפה המקצועית – הדברה ביולוגית. במובן הכללי ביותר, המשמעות של "הדברה ביולוגית" הוא שימוש בבעלי חיים ויצורים כאלו ואחרים על מנת למגר ולהעלים את היצורים שאנחנו מעוניינים להרחיק מסביבתנו (עכבישים, עכברים, תיקנים וכד'). כך, גידול חתולים על מנת שיתפסו מזיקים כאלו ואחרים יכול להיחשב כסוג של הדברה ביולוגית. בתחום החקלאות, שוכללה שיטה זו במיוחד, וחקלאים רבים משתמשים בסוגים שונים של חיפושיות, מעופפים כאלו ואחרים ועוד מיני חרקים ובעלי חיים אשר אינם מזיקים ליבולים שהם מגדלים, על מנת לגרש את המזיקים שכן ניזונים מאותם גידולים ומביאים לנזק של ממש.

כיום, הדברה ביולוגית מסוגים מסוימים אפשרית גם במסגרת הדברה של סביבת הבית והמחייה שלנו.

הדברה ביולוגית בסביבת הבית – יתרונות מרכזיים

להדברה ביולוגית יתרונות רבים, אך בכל הנוגע להדברת סביבת הבית שלנו, מדובר ביתרונות קריטיים ואף מצילי חיים. כאמור, אף אחד מאיתנו לא ישמח במיוחד להשתמש בחומרים כימיים רעילים במיוחד בסביבת המזון שלנו (בהדברת אזור המטבח), בסביבת הילדים (בהדברת חדרי ילדים) וכד'. כמובן שמבוצעות הכנות מקדימות קפדניות אשר נועדו להגן עלינו מפני הנזקים האפשריים של אותם חומרים כימיים, אך אנשים רבים יותר ויותר מעדיפים שלא לסמוך על אותן הכנות, ולנסות ולנקוט בשיטות אלטרנטיביות. הדברה ביולוגית היא שיטה אלטרנטיבית חדשה יחסית אשר צוברת פופולאריות רבה יותר ויותר, וכך נכנסת לשימוש גם בסביבת הבית.

היתרון המרכזי בהדברה ביולוגית בסביבת הבית הוא היעדר השימוש בכימיקלים רעילים במיוחד. כימיקלים אלו יכולים לפגוע בנו בדרך כזו או אחרת, כמו גם לפגוע בחיות המחמד שלנו או בצמחים הגדלים בגינה שלנו. מלבד לכך מדובר במובן מסוים בהדברה טבעית בבאר שבע יותר – אנחנו למעשה משנים את המאזן האקולוגי בסביבת הבית שלנו, ועל ידי כך מתאימים באופן טבעי יותר את הסביבה הטבעית שלנו כך שתתאים לנו יותר, למשל על ידי כך שלא תכיל מזיקים אשר עלולים להיות מסוכנים לנו (עכבישים ארסיים, תיקנים וכד').

לסיכום – הדברה ביולוגית לסביבת הבית היא תחום חדש יחסית, ומעניין ביותר. תחום הטומן בתוכו אפשרויות חדשות רבות למחייה טבעית יותר, ונקייה יותר מכימיקלים ורעלים.

צרו קשר עכשיו
08-3760106
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  ריקו הדברות
  יצחק רגר,באר שבע 8489512
  08-3760106
  contact@ricoexterminator.co.il
  קצת עלינו
  ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
  Top