הדברה ביולוגית - יתרונות ברורים


הדברה ביולוגית היא שיטה יעילה וחסכונית, בטיחותית ובריאותית להדברת צמחים טפילים, חרקים מזיקים ועוד. בשיטה זו, שבה מגייסים משאבים טבעיים למאבק נגד מזיקים שונים, באופן המצמצם את אוכלוסייתם, מושגות תוצאות טובות מאוד.

הדברה ביולוגית מכונה בשמות שונים – ירוקה, ידידותית, אלטרנטיבית, המאפיינים גם את הכינויים שבה מכונה אנרגיית השמה כמקור חלופי לייצור חשמל. הדברה ביולוגית היא שיטת הדברה שרווחה עוד בעת העתיקה.

הדברה ביולוגית ממחישה את האופן שבו הטבע עושה את שלו, לדוגמה: באמצעות תנאי אקלים קיצוניים, לרבות תנאים פיזיקאליים ובהם קור, יובש, חום אור, קרינה; באמצעות תנודות חריפות וקוטביות בין שפע מזון לבין מחסור בו; מאבקי הישרדות בטבע, שבהם טורפים משתלטים על שטחי המחיה של המזיקים וטורפים אותם.

הדברה ביולוגית היא האופן שבו, בין השאר, מקיים הטבע את האיזון שבו (ושומר עליו) המושג בין הגידול והריבוי הטבעי של מינים שונים בו, לרבות אלה המזיקים לבני אדם, לבין גורמי-נגד המגבילים ומצמצמים את מרחב המחיה שלהם כדי לשמר את האיזון.

יתרונות ההדברה הביולוגית:

ידועות ומוכרות שתי שיטות של הדברה ביולוגית – עם התערבות אנושית יזומה ובלעדיה. בראשונה, אכן, הטבע עושה את שלו באמצעות "האויבים הטבעיים" הקיימים בו ומצויים במרחב המחיה ובשטחי הגידול של המזיקים הפוטנציאליים. בשנייה, זו שבה נעשה מדי פעם שימוש בסוגים שונים של ציוד חקלאי, בני אדם יוזמם פעולות הדברה שונות.

יתרונותיהן של שתי השיטות משלימות ומעצימות זו את זו. בעוד הדברה רגילה עלולה לפגוע פגיעה היקפית במינים שונים של חיים, לרבות, כמובן, בבני אדם, במהלך ההדברה, בהדברה ביולוגית הפגיעה ממוקדת במזיק בלבד. הדברה ביולוגית אינה מסכנת את בטיחות בני האדם ובריאותם בהעדר חומרים כימיקלים ורעלנים שונים. האפקטיביות של חומרי ההדברה הביולוגים מושגת במינון נמוך שלהם (ובכך היא גם חסכונית) והם מתאדים ומתכלים במהירות, כך שגם מהיבט זה מצטמצם לאין שיעור הפוטנציאל שלהם לגרימת נזק סביבתי, לרבות זיהום הסביבה.

חיפוש מדבירים המספקים שירותי הדברה שונים :

אם וכאשר חשוב לכם שימוש בשיטות להדברה ביולוגית, כאשר אתם מחפשים מדבירים או מדביר בבאר שבע בפרט, עליכם להגדיר ולמקד את החיפוש בבעלי מקצוע המציעים שירות זה. זכותכם לברר היטב האם מדביר פוטנציאלי שאמור להיבחר כספק שירות מצויד באישורים הנדרשים לבצע את סוד ההדברה המבוקשת; האם הוא יכול לתת לכם פרטים על אנשים שעבורם ביצע את השירות המבוקש גם על ידכם ביררו מידת האפקטיביות שלו ושביעות רצונם; האם הוא נותן אחריות על החומרים ועל העבודה.

ההדברה הביולוגית היא ביטוי – אחד מרבים – המגמה לשמור על איכות הסביבה, תוך נקיטת פעולות יזומות, מושכלות, למזעור הנזק הסביבתי מזה ושמירה מרבית על בטיחותם של בני אדם מזה. שיטה זו מומלצת במיוחד לסביבה שבה עלולים ילדים להיחשף לחומרי ההדברה בעודם נטולי הגנה.

צרו קשר עכשיו
08-3760106
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  ריקו הדברות
  יצחק רגר,באר שבע 8489512
  08-3760106
  contact@ricoexterminator.co.il
  קצת עלינו
  ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
  Top