הדברה ירוקה – החדשות האחרונות בתחום

הדברה ירוקה הינה מאוד ממוקדת וספציפית למזיק עצמו וכאשר אין צורך בהדברה רוחבית, הינה מצמצמת את הפגיעה בסביבה, בבע"ח ובבני האדם

מידי פעם בפעם אנו נתקלים בבעיית מזיקים וחרקים בבית ואין זו סוגיה נעימה כלל. כדי להפטר להלחם בה בצורה הנכונה ביותר ולהיפטר ממנה לחלוטין, רצוי להזמין מדבירים מנוסים בבאר שבע אשר יידעו להלחם בחרקים אך באותה מידה לא לפגוע בסביבה, בבע"ח בסביבה או בבני האדם בין אם דרך חידושי הדברה אלקטרונית או הדברה ירוקה נגד מזיקים. במאמר זה נסקור מספר חדשות הדברה ירוקה כדי להישאר מעודכנים ומבינים בתחום.

להלן מספר חדשות עיקריות בתחום הדברה ירוקה בישראל וכיצד הדברה כזו יעילה בטיפול כנגד מזיקים שונים ורבים:

 • הדברה ירוקה על בסיס חומרים אורגניים בלבד – לאחר הדברה רגילה או אשר אינה ירוקה הבית מתמלא בריחות רעים אשר עלולים לגרום לאי-נוחות לדיירי הבית, כאבי רוח, מיגרנות, בחילות וחוסר נוחות עד כדי פגיעה בריאותית. כיום ניתן לבצע הדברה ירוקה ממוקדת ומתקדמת אשר עושה שימוש בחומרים אורגניים בלבד, ריסוס ממוקד וספציפי למזיק עצמו ובקינים שלהם מבלי לבצע ריסוס רוחבי וכן איטום קיני הטלות של מקקים, חרקים ומזיקים שונים.
 • שילוב סוגי הדברות יעיל הרבה יותר להדברה מוחלטת – לאחר ניסיונות רבים של הדברה ביולוגית, הדברה כימית, טכניקות הדברה אלקטרונית חדישות וכן הדברה ירוקה בלבד, נמצא כי דווקא שילוב של השיטות היא אשר תביא להדברה מוחלטת ויעילה יותר. כך, שימוש בהדברה ביולוגית העושה שימוש בפיזורם של אוייבים טבעיים למזיק עצמו עם טכניקות הדברה ירוקה יעילה הרבה יותר לפתרון מירבי, בעיקר בשטחים פתוחים ורחבים וטיפול בעצים וצמחייה גדולה וגבוהה.
 • עדכון קריטריונים לקבלת אישור לריכוז חומר פעיל בתכשירי הדברה – הוועדה המקצועית לרישום תכשירים עדכנה לאחרונה את הקריטריונים הנחוצים לשם קבלת אישור הממונה למעבדה עבור בדיקת ריכוזו של חומר פעיל בתכשירי הדברה בכל סוגי ההדברה השונים. המסמך המלא אודות הקריטריונים המעודכנים כמו גם טפסים למילוי לקבלת האישור ניתנים להורדה באתר המשרד להגנת הסביבה.
 • שיטת הדברה ירוקה חדשה אשר מאפשרת להמנע משימוש בחומרי הדברה מזיקים – לאחרונה נמצא כי שימוש בקוקטייל ייחודי של חרקים טורפים מאפשר ליצור ירקות כמעט מבלי לעשות שימוש עם חומרי הדברה שהינם מזיקים. קוקטייל ייחודי זה מורכב מחרקים כמו הפשפש הטורף "אוריוס" אשר מגן על ירקות מפני מזיק התריפס, חרק טורף "סבירסקי" אשר אוכל כנימות עש ואת הביצים שלהן, אקרית טורפת "פרסימיליס" אשר אוכלת אקריות אדומות המזיקות וכן צרעות טפיליות אשר נלחמות והורגות את רימות העלה.
 • פיתוח חדשני מציג מכונה אשר שואבת חרקים מירקות – פיתוח חדש המשיק לתחום הדברה ירוקה ואשר אינה מזיקה מציג את "יונק חרקים" אשר פותח במכון הוולקני והוא מאפשר לגדל ירקות מבלי לעשות שימוש בריסוס בעזרת חומרים אשר הינם מזיקים או עלולים להזיק. הפעלה של המכונה בתדירות של פעם עד פעמיים בשבוע מאפשרת שימוש מירבי של חרקים מהירקות מבלי לעשות שימוש בתכשירי הדברה מזיקים כאשר פטנט זה מיועד בעיקר עבור ירקות עלים וכן תבליני עלים.

בריקו הדברות אנו מתמחים הדברה ירוקה, שיטות הדברה אלקטרונית מגוונות ועוד. לקבלת פרטים נוספים ומלאים בתחומי ההדברה והצעות מחיר מפתות ביותר שלא תמצאו בשום אתר אחר צרו איתנו קשר ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם עם כל התשובות לשאלותיכם, מתן עזרה וייעוץ והצעות ייחודיות לסוגי ההדברות השונים.

מומלץ לשטוף היטב את כל הפירות והירקות טרם אכילתם אפילו אם הודברו בהדברה ירוקה וזאת כדי לוודא כי היינם נקיים לחלוטין ממזיקים וחרקים

צרו קשר עכשיו
08-3760106
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  ריקו הדברות
  יצחק רגר,באר שבע 8489512
  08-3760106
  contact@ricoexterminator.co.il
  קצת עלינו
  ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
  Top