הדברת יתושים

היתושים נמנים עם מחלקת החרקים אשר כוללת מעל ל-3000 זנים אשר 40 מתוכם מצויים בישראל. הנקבות שבניהם ניזונות מצוף הפרחים ואף מעקיצות וממציצת דמם של בעלי חיים ובני אדם ובכך הנקבה משיגה חלבון אשר תורם להתפתחות הביצים. הנקבות מטילות את ביציהן בדרך כלל במקורות אשר המים בהם הם מים עומדים כמו: נהרות, ביוב, ביצות ועוד... בזמן העקיצה הנקבה מפרישה חומר אשר מונע את קרישת הדם אשר גורמת לגרד אשר יכול להמשך מספר ימים.

מה ניתן לעשות בזמן הופעת היתושים:

בזמן הופעת היתושים חשוב לוודא מספר דברים:

 1. יש לגזום עשבייה וצמחיה אשר עלולה להיות מקור למציאת והתרבות יתושים.
 2. יש לנקוט בפעולה של ניקוז בורות וביובים אשר המים בהם הם מים עכורים ומזוהמים.
 3. במידה וישנם בסביבת המגורים מקורות מים עומדים אשר מצריכה אף היא פעולה של ניקוז ו/או איטום.

מהן השיטות הנפוצות למניעת חדירת ועקיצת יתושים?

 1. התקנתן של רשתות בחלונות הבתים אשר מונעים כניסה של יתושים לשטח הבית.
 2. שימוש בחומרים ובתכשירים אשר דוחים את היתושים כמו אל-תוש, סנו די ועוד...
 3. קוטל (קטלן) יתושים, זהו מכשיר חשמלי בעל ספירלות המפיצות אור כחול – סגול אשר מושך אליו את היתושים ובכל גורם להם להישרף מהחום.
 4. הדרך הנכונה והבטוחה המבטיחה שקט לתקופה ממושכת היא ביצוע של הדברה אשר פעולה זו  חשובה לביצוע על ידי מדביר מוסמך ומקצועי.

כולנו מכירים את התופעה הטורדנית של היתושים הבאה לידי ביטוי הן בזמזום המציק והמטריד והן בעקיצותיהן אשר גורמות לגרד וכאב בלתי פוסק אשר אופייני בעיקר בימי הקיץ החמים.

מדוע חשובה לנו הדברת יתושים?

 1. מבחינה בריאותית – עקיצות היתושים מתבצעות בדרך כלל על יד הנקבה אשר ניזונה מדמו של בעל החיים או האדם הנעקץ ובכך היא עלולה להעביר מחלות מסוכנות כמו המלריה, קדחת הנילוס ועוד מחלות רבות ומסוכנות.
 2. גירודים בעור – עקיצת היתוש גורמת לגירודים בעור אשר אינם נשלטים במיוחד בקרב ילדים קטנים ותינוקות ובכך נגרמת פציעה בעור דבר העלול לגרום לזיהום ואף להסתיים באשפוז.
 3. זמזום מטריד – זמזום היתושים הינו דבר המטריד את שלוותינו ואף פוגם בשנתנו הערבה דבר המוביל לחוסר בשעות שינה ובעייפות אשר פוגע לנו בתפקוד היומיומי שלנו.
 4. הדברת יתושים מתבעת בעזרת הדברה ירוקה אשר מבוססת על חומרים  יעילים ושאינם גורמים כל נזק בריאותי.

כמו שנאמר היתושים הינם מזיקים טורדניים ומציקים, אך מעבר לכך ישנם זנים שונים של יתושים אשר עלולים להיות אף מסוכנים וקטלניים. כולנו חווינו ולא פעם אחת, בעיקר בימי הקיץ החמים את עקיצתו הצורבת של היתוש, דבר לא נעים ואף מתסכל. היתושים נחשבים לאחד המזיקים הסביבתיים והתברואתיים הבעייתיים במיוחד אשר עקיצתה עלולה להעביר ולגרום למחלות רבות ושונות שחלקם אף מהוות סכנה ממשית.

כידוע, מאחר והיתושים הם בעלי כנף ישנו קושי רב בהדברתם, על כן ישנם מספר דרכים אשר יסייעו לנו לצמצם משמעותית את הופעתם והטרדתם של המזיקים הללו:

 1. יש לאתר את מקום דגירתם של היתושים בסביבת מגורינו כגון: מזרקות מים הנמצאים בסביבת המגורים, מאגרי מים, שלוליות, ביובים חשופים
 2. יש לדאוג ולטפל בגורם הראשוני, ייבוש מים עומדים, אטימת מרזבים ניקוש עשבייה ועוד.
 3. התקנת רשתות בחלונות הבית, דבר אשר מקטין משמעותית את חדירתם של היתושים לשטח הבית.
 4. ביצוע פעולת הדברה- כמו שנאמר, ישנו קושי רב בהדברת יתושים, אולם מדביר מקצועי ידע לזהות את מקור הבעיה, מתן טיפול נקודתי (קטילתם של היתושים במקום הדגירה) וביצוע פעולת הדברה באמצעות חומרי הדברה ירוקה אשר ידועים כאיכותיים ובטוחים לשימוש בשאר האזורים סביב שטח הבית על מנת לצמצם באופן ניכר את הופעתם בשנית של היתושים.
יצירת קשר
ריקו הדברות
יצחק רגר,באר שבע 8489512
08-3760106
contact@ricoexterminator.co.il
קצת עלינו
ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
Top