הדברת תיקנים וג'וקים בבאר שבע

בבואנו להזמין הדברת ג'וקים בבאר שבע חשוב לשים לב לסוג התיקן אותו אנו מעוניינים להדביר. לרוב, בבתים פרטיים נראה שכיחות גדולה יותר של התיקן האמריקאי. ובמטבחים מוסדיים נראה נגיעות גדולה יותר של התיקן הגרמני. התיקן האמריקאי הוא התיקן הגדול והשחור והתיקן הגרמני הוא התיקן הקטן, שצבעו חום בהיר.

ריסוס תיקנים בבאר שבע בחומרים כימיים נחשבה לפעולה יעילה, אולם כיום יודעים כי לתיקנים יכולת עמידות גבוהה גם בפני ריסוס תיקנים או שימוש ברעלים לצורך הדברת תיקנים. אותם רעלים עלולים להיות מרוססים גם בסביבת המגורים הנגישה לילדים, בפינות ועל הצעצועים ועלולים לגרום להרעלה או לפגיעה באדם ובבעלי החיים בבית.

החברה להגנת הסביבה מציעה שיטות משולבות כדי להדביר מפגע זה. כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר. אנו ממליצים להתחיל את תהליך הדברת התיקנים מוקדם ככל האפשר, ברגע בו נתגלתה הנגיעות. יש להקפיד על אוורור וייבוש מקומות המסתור של התיקנים, ואכסון נאות וסוגר של המזון בבית. כדי להדביר תיקנים מהשורש לא מספיק רק לרסס בתכשיר המתאים לריסוס תיקנים. חשוב גם לאתר את הסדקים בהם הם נמצאים ולאטום אותם, למצוא את פתחי הביוב הרופפים ולרסס בהם בחומר מותאם לריסוס תיקנים.

כיום מוצעים תכשירים חדשים בעלי רעילות נמוכה לאדם ולחי ואפיון ספציפי לצורך הדברת תיקנים. החומר חודר במהירות יחסית לשטח המרוסס ונשאר בו לזמן רב כדי להבטיח הדברת המפגע. 

החברה להגנת הסביבה מציעה בנוסף להשתמש בפתרונות נקודתיים יותר, יעילים לטווח ארוך וטובים לסביבה. בין אותם אמצעים ניתן למצוא, פיתיונות ג'ל הנאכלים ע"י התיקנים מרעילים אותם ובכך ממיתים את אוכלוסיית התיקנים, או מלכודות דבק מיוחדות שימשכו את התיקנים אליהם באמצעות פירומנים וכך ידבירו את התיקנים. חשוב לדעת שאמצעים אלו טובים עד לרמת נגיעות בינונית.

קצת על התיקן גרמני

נוכחות של תיקנים כגון תיקן גרמני בבתים או במוסדות הינה תופעה מוכרת, ולא נעימה בעליל. לרוב נפגוש 2 סוגי תיקנים- התיקן האמריקאי, הגדול והשחור, העולה מהביוב. תיקן גרמני, קטן יותר, צבעו חום-אדמדם והוא מתגורר בבתים, מטבחים, ספריות ועוד.

תיקן גרמני מתרבה במהירות והנוכחות שלו לא מעידה על לכלוך דווקא, אלא על סביבה שבה יש תנאים מתאימים להישרדותו. מחזור החיים המהיר של תיקן גרמני וקצב הריבוי המהיר שלו, כמו גם יכולת ההסתגלות שלו לחומרי הדברה מאפשרת לו רמה גבוהה של שרידות, ומקשה על המלחמה במפגע זה.

תיקן גרמני חי במטבחים ביתיים ומוסדיים, וכן בספריות. לכן תנאי הקלים שם מאפשרים לו לשרוד ולשגשג במהלך כל השנה. 

במקרים של נגיעות נמוכה עד בינונית להדברה ירוקה יש פתרונות איכותיים ביותר כדי להלחם באותו תיקן הגרמני. 

חומרים כימיים הינם חומרים מסוכנים העלולים לפגוע באדם, במיוחד בתינוקות ובילדים, וכן בצומח ובסביבה. שאריות של החומרים הללו עלולים לגרום למחלות קשות, ולכן מומלץ לא להשתמש בהם כלל. למרות זאת, תיקן גרמני הינו מפגע שקשה מאוד לטפל בו ולכן כדי לקבל תוצאות מכסימליות נמליץ לעיתים להשתמש בחומרים כימיים חדשניים בעלי רעילות נמוכה לבני אדם יחד עם פתרונות אחרים ע"מ להדביר את התופעה.

כאשר הינכם חושדים בנגיעות עליכם לבדוק האם אתם רואים גללים, פגרים או נקבות עם שקי ביצים במטבח או בחדרי השירותים. במידה ומצאתם הוכחה לנגיעות כדאי לחפש גם מתחת למכסי הביוב.  כדי להקשות על תיקן גרמני יש צורך למנוע ממנו תנאי מחיה נוחים- אליהם היה רגיל. אחסון מזון סגור הרמטית, שטיפה של כלים מיד עם סיום הארוחה, סגירת אשפה ביתית בשקיות אטומות שימנעו מאותו תיקן גרמני לחדור אליהן. בנוסף יש לאטום חריצים בחדרי האמבטיה ובמטבחים, להקפיד על ניקיון הכיור ואטימתו עם פקק בסוף כל יום. 

יחד עם שימוש מושכל בחומרים כימיים בעלי רעילות נמוכה ניתן לשלב גם פיתיונות ג'ל מיוחדים שיביאו את ההדברה אל מושבות התיקנים עצמם. לאנשים שלא מעוניינים להשתמש כלל בחומרים כימיים ניתן להציע שימוש במלכודות דבק. הנחת מלכודות הדבק במקומות ספציפיים, מתחת לכיורים או בתוך ארונות יכול לעוזר מאוד במיגור התופעה של הימצאותו של תיקן גרמני.

לסיכום: אם נתקלתם בבית או במוסדכם בבעיית תיקנים אל תחכו שהמצב יחמיר, בעזרת הדברת ג'וקים/מקקים או ריסוס בחומרים המתאימים לריסוס תיקנים וכן בעזרת שמירה על כללי סנטריה הכרחיים ניתן להדביר מכה לא נעימה זו בצורה יעילה. לרוב בניסיונות ביתיים להדביר תיקנים לא תתקבל התוצאה הרצויה. אנו בריקו הדברות באר שבע מבצעים הדברת ג'וקים בבאר שבע. התקשרו עכשיו ונשמח לתת לכם שירות הדברת תיקנים.

יצירת קשר
ריקו הדברות
יצחק רגר,באר שבע 8489512
08-3760106
contact@ricoexterminator.co.il
קצת עלינו
ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
Top