לכידת והדברת עכברים

העכבר הוא יונק קטן מסדרת המכרסמים, וילדים ומבוגרים רבים יכולים לטעות בו ולחשוב שהוא חיה חמודה שאינה מזיקה. אך האמת היא שהעכברים עלולים להוות מטרד משמעותי, מפני שהם מזיקים לגידולים חקלאיים ומפיצים מחלות, והם אפילו יכולים לנשוך את בני האדם. כמו כן, בשל היותם טרף לנחשים, הם עשויים למשוך אורחים לא קרואים מסוג זה אל תוך הבית. אז מתי כדאי להזמין שירותי הדברה, ומה עושה החברה המדבירה? כל הפרטים לפניכם.

מעבר להיותם של העכברים ושאר מכרסמים אחרים יצורים מבחילים אשר מעוררים בנו תחושה של איימה ופחד כשהם מצויים בקרבתנו, הם אף ידועים כמסוכנים לסביבה מבחינה בריאות וזאת בשל העובדה שהם נושאים על גופם ופרוותם טפילים וחרקים אשר עלולים להוביל ולגרום למחלות רבות וקשות בקרב בני האדם ובעלי חיים נוספים.

יצא לכם פעם להתעורר בבוקר, ולהיתקל בעכבר משוטט בביתכם בצאתכם מהמיטה? או שמא אתם בעלי מסעדה, שעיני אחד מלקוחותיה צדו במבטן עכבר גדול במטבח? כדי לדאוג שלא יגיעו אורחים לא רצויים למקומות שכאלה, אין מנוס מלבצע הדברת עכברים מקצועית, על מנת להרחיקם לתמיד. העכברים הקטנים שלרוב נראים חמודים ולא מזיקים, עלולים לכרסם יבול חקלאי, לזהם מזון באמצעות הגללים שלהם, ולהעביר טפילים הנישאים על גבם למזון שלנו, והדבר מהווה בעיה אמיתית כשמדובר בבית פרטי, וכל שכן כשמדובר בעסק בו אתם מתחייבים להעניק שירות ללקוחות.

היכן נדרשת הדברת עכברים?

על פי דרישות משרד הבריאות ואיכות הסביבה, יש למנוע מעכברים להיכנס לתוך מבנים של מוסדות העוסקים בתעשיית המזון – החל משלב ייצור המזון וכלה בהפצתו ושיווקו. בנוסף, יש להדביר את העכברים גם בשדות חקלאיים, ובכל מקום שמאכיל פיות כדוגמת מסעדות וגני אירועים. במקומות בהם עוסקים בייצור מזון ותרופות, שיווק ואחסון, יש לבצע הדברת עכברים באופן קבוע לפחות פעם בחודש או על פי תדירות שנקבעה על ידי משרד הבריאות או המדביר המקצועי. המדביר המקצועי יידע לזהות את המקומות מהם מגיעים העכברים, והוא יקבע את המינונים המשתנים בין מקום למקום.

איך אוכל לדעת אם מצוי בביתי עכבר או כל מכרסם אחר?

אם יש בידכם ספק ולו הקטן ביותר להימצאותו של עכבר אשר מתבטאת בצינורות וכבלי חשמל מכורסמים, הופעת של גללים מפוזרים באזורים המאפיינים את הימצאותו של העבר (ארונות מטבח, מחסן ועוד), בנוסף, אם הנכם מבחינים ברעש כרסום או של ציוץ הבוקע מארון המטבח אזי אתם נדרשים להזעיק את בעל המקצוע הנכון אשר הוא זה שיבצע את לכידת עכברים באופן הנכון והיעיל.

מה הם הדרכים המקובלות ללכידת עכברים?

עם השנים עלתה המודעות של לכידת עכברים בצורה הומאנית וללא כל פגיעה פיזית במכרסם. השיטה המקובלת והנכונה ללכידת עכברים היא באמצעות שימוש במלכודות מיוחדות ובשימוש בפיתיונות לא רעילים אשר מאפשרים לעכבר להילכד ולהישאר בחיים. לאחר לכידת עכברים, אותו בעל מקצוע משחרר אותו בשטחים פתוחים ומאפשר לו להמשיך לחיות ולהתקיים ללא כל גרימת נזק. בנוסף לזה ישנן מספר שיטות נוספות להדברת עכברים, אותן מתאימים לסביבה בה המזיקים נמצאים. בסביבה חקלאית נהוג להשתמש הן בהדברה כימית והן בהדברה ביולוגית, בה אויבי העכברים הם חתולים ותנשמות, שהופכים להיות הנשק הביולוגי הנלחם בהם. בסביבה הביתית נהוג להשתמש במלכודות שונות: קפיץ, דלת קפיצית או דבק, ולבצע פעולות למניעת הופעתם. אנו ב"ריקו הדברות" נתאים עבורכם את השיטה המתאימה ביותר להרחקת העכברים מביתכם או מבית העסק שלכם. אנו פועלים במגוון שיטות שהוכחו כיעילות, ואנו ודוגלים באמינות, מקצועיות וביחס אישי. אנו מקפידים על עבודה יסודית ומקיפה, והשקט הנפשי שלכם הוא ההצלחה שלנו.

לכידת עכברים נחשבת למשימה לא פשוטה, על כן חשוב לאפשר לבעלי המקצוע לבצע את לכידת עכברים, שכן להם הניסיון הרב והידע הנרחב על אופי העכברים ועל תפוסי התנהגותם ובנוסף לרשותם עומדים האמצעים והכלים ללכידת עכברים בדרך הנכונה והמתאימה.

יצירת קשר
ריקו הדברות
יצחק רגר,באר שבע 8489512
08-3760106
contact@ricoexterminator.co.il
קצת עלינו
ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
Top