ריסוס והדברת עש

העש הינו סוג של פרפר אשר ניזון מבדים ואריגים שונים כמו כותנה, משי, וצמר. הזחל יוצר לעצמו מעין כיס בבגד אשר מאפשר לו להסתתר בתוכו ברגע בו הוא נחשף למקור אור. העש ידוע כאוהב מקומות חשוכים ולכן הפעילות שלו תהיה לרוב בארונות הבגדים אשר נמצאים בביתנו ששם כמות האור היא נמוכה. הנזק שנגרם לבגד נעשה על ידי הזחל עצמו ולא על ידי הפרפר שתפקידו הוא הזדווגות והטלת ביצים.

כיצד נדע להבחין בהימצאותו של עש הבגדים אצלנו בארון?

הסימנים להימצאותו של העש היא לרוב על בגדים המצויים בארון שעליהם ניתן למצוא חורים או שפשוף של הבגד שהיא תוצאה שבה הזחל כרסם את הבגד. לעיתים אף נוכל להבחין בארון הבגדים בפרפרים שהם מתים ובגולם ריק דבר המעיד על כך שהייתה או שיישנה פעילות של עש הבגדים. קורים אשר מצויים בארון יכולים אף הם להעיד על כך שקיים חשש שעש  נמצא אצלכם בארון הבגדים. במידה והבחנתם בשניים מתוך כלל הממצאים חשוב לטפל במקרה במידי שכן אם הובחנה פעילות של עש הבגדים במוקד אחד בבית ניתן לטפל בתופעה באופן ממוקד, אולם אם התופעה נמצאת בעוד מוקדים בבית חשוב לפנות למדביר אשר יסייע בטיפול בעש בדרכים מקצועיות אשר יבטיחו את היעלמותו ואי חזרתו של עש הבגדים.

מה ניתן לעשות על מנת למנוע חזרתו של עש הבגדים לאחר טיפול הדברת עש?

על נמת למנוע את הופעת העש יש לנקוט מספר פעולות אשר מחייבות גם בזמן שבו יש חשד להופעתו.

  1. יש לפתוח ולחשוף את ארונות הבגדים למקורות אור וזאת כדי לגלות פעילות של עש הבגדים.
  2. יש לאוורר את ארון הבגדים אחת לכמה שבועות.
  3. יש צורך באוורור הבגדים המצויים בארון וחשיפתם לשמש.
  4. בגדים המיועדים לאחסון ממושך יאוחסנו רק לאחר שעברו פעולת כיבוס.
  5. יש לנקות היטב את ארון הבגדים ואת דפנותיו אחד לכמה חודשים.

הדברת עש מקצועית מתבצעת על ידי ריקו הדברות אשר הינה חברה מובילה ומקצועית הן בתחום ההדברות בכלל והן בתחום הדברת עש בפרט אשר מבטיחה הדברה איכותית ובטיחותית. קנינו חולצה חדש ולאחר זמן מה אנו מבחינים במעיין חורים קטנים ומזערים בבגד, לאחר בדיקה מקיפה ויסודית בארון הבגדים נדהמנו לגלות שישנם עוד פרטי לבוש פגומים באופן דומה, שלאחריה הובחנו קורים על דפנות הארון ואף נתגלו מעיין פרפרים קטנים.

כידוע העש נימצא לרב בארון הבגדים ומקרה בו יש ספק ולו הקטן ביותר להימצאותו של העש יש לנקוט במספר צעדים שהוזכרו לעיל, אשר אלו יצמצמו ואף ימנעו את הופעתו של עש הבדים. במקרים רבים ישנה אפשרות של קיומו של עש הבגדים גם במקומות נוספים בבית דבר המצריך פנייה למדביר מקצועי. כידוע הדברת עש הינה פעולה לא פשוטה המצריכה מהמדביר את איתור מקום קיומו של העש ובמתן טיפול מידי וחיפוש אחר מקורות נוספים בהם יש חשש להימצאותו של העש.

סוג נוסף של עש, הינו עש המזון אשר מוצא את דרכו אל תוך אריזות המזון המצויים בשטח המטבח אשר אינם היו סגורים היטב, על כן על מנת למנוע את הופעתו של עש המזון במוצרי המזון אותם אנו צורכים, יש לאחסן את אריזות המזון במקומות סגורים ובכלים המתאימים לאחסון מזון אשר ימנעו את חדירתו של עש המזון.

מה הוא עש המזון? 

עש המזון הינו גולם שהופך להיות פרפר קטן, את עש המזון ניתן למצוא לרוב בארונות מטבח אותם ניתן למצוא באריזות המזון.

כיצד נוכל לדעת עם עש המזון ביקר/מבקר בביתנו?

את קיומו של עש המזון ניתן לזהות על ידי חורים בשקיות המזון, בנוסף ניתן להבחין בקורים המצויים על המזון ובתוך ארונות המטבח.

כיצד נוכל לטפל ולמנוע את הימצאותו של עש המזון?

ביצוע פעולת הדברת המתבצעת על ידי מדביר מקצועי אשר ידע לזהות ולאתר את מקום הימצאותו של העש ולטיפול בו על יד שימוש בחומרי הדברה ירוקה המיועדים לטיפול בעש, אשר הינם חומרים ידידותיים בעלות כמויות מזעריות של רעלנים אשר אינם מהווים וגורמים כל סכנה. שיטה נוספת לטיפול בעש היא באמצעות מלכודות קטנות וזעירות המכילות חומר הנקרא פרומון אשר מושך אליו העש.

איך ניתן לשמר את טיפול ההדברה שביצענו באמצעות מדביר מקצועי?

  1. יש לאחסן שקיות ואריזות של מזון בתוך קופסאות פלסטיק או קופסאות זכוכית וזאת בכדי למנוע את כניסתו של העש לאריזות המכילות מזון.
  2. יש לנקות אחת לכמה שבועות את ארונות המטבח היכן שמאחסנים את המזון.

חברת ריקו המדביר מתמחה בטיפול ובמניעה של עש המזון על ידי מציאת מקור מחייתם של המזיקים השונים וטיפול נקודתי ומניעתי (שמים מלכודות וריסוס)

חברת ריקו הדברות מעמידה לרשותכם צוות עובדים מקצועי ומיומן אשר יבצע עבורכם את פעולת ההדברה בעש באופן היעיל והמקצועי ביותר ללא פשרות.

יצירת קשר
ריקו הדברות
יצחק רגר,באר שבע 8489512
08-3760106
contact@ricoexterminator.co.il
קצת עלינו
ריקו ההדברות עוסק בתחום ההדברה משנת 2010. החברה מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים במפעלי מזון, מוסדות, תעשייה, ולקוחות פרטיים. ברשותינו כל הרישיונות הדרושים ובטוח מקצועי מקיף המאפשר לנו לקבל ולבצע עבודות בהיקף נרחב באזור באר שבע והדרום. חברתנו בעלת תו תקן בינלאומי ISO 9001;2000 ומהראשונות בתחום ההדברה שקיבלו תו תקן זה.
Top